شنبه ٣٠ دی ١٣٩٦
|
خدمات کنسولی
اخبار > برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال1396 در خارج از کشور


  چاپ        ارسال به دوست

انتخابات

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال1396 در خارج از کشور

مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران و بر اساس دفاع ازحقوق شهروندی و حقوقی که برای اتباع جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان به منظورتعیین سرنوشت خویش و انتخاب رئیس جمهور قائل شده است ، انتخابات ریاست جمهوری تنها انتخاباتی است که علاوه بر داخل کشور در سراسر جهان بمنظور رعایت حقوق همه ایرانیان مقیم خارج از کشور برگزار می شود که وزارت امور خارجه مسئول برگزاری این انتخابات در خارج از کشور می باشند .

بر این اساس طی حکمی از سوی آیت الله جنتی دبیر محترم شورای نگهبان ، جناب آقای قشقاوی معاون محترم وزیر امور خارجه در حوزه کنسولی ، امور مجلس و ایرانیان  بعنوان رئیس هیات نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و نماینده تام الاختیار شورای محترم نگهبان در خارج از کشور منصوب شدند .

 جناب آقای محمدی مدیر کل محترم امور ایرانیان طی حکمی از سوی جناب آقای رحمانی وزیر محترم کشور بعنوان مسئول برگزاری انتخابات خارج از کشور منصوب شدند .

 جناب آقای محمدی طی احکام جداگانه ای  اعضای ستاد انتخابات را منصوب و با  تشکیل جلسات منظم اقدامات لازم را معمول وبا توجه به پراکندگی ایرانیان در سراسر خارج از کشور دردوازدهمین انتخابات در 102 کشور با 278 شعبه استقرار رای آماده اخذ آرای شما هموطنان در خارج از کشور می باشند .


١٥:٣٥ - 1396/01/21    /    شماره : ٤٤٨٨٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٣٣٤خروج